U nás nájdete všetky informácie

Informácie o nás


Akí ľudia sú dnešní Wiccani ? Mali by byť najmä tým čo chápeme pod pojmom "mysliaci ľudia". Ľudia ktorí neprijímajú nekriticky slová druhého, ale radšej sami pátrajú: čítajú, skúmajú, dívajú sa na všetko z niekoľkých uhlov, než dospejú k záveru. Sú to ženy v domácnosti, úradníci, učitelia, obchodníci, vodiči nákladných áut - ľudia každého druhu.

Astrologicky povedané sme v jednej tretine dvanásteho domu veku Rýb.  No konci tohto domu vstúpime do veku Vodnára. Toto je teda predvečer Vodnára - obdobie celkového nekľudu. Doba nespokojnosti, zvlášť s náboženstvím a hľadanie "vnútorného kľudu". V posledných rokoch dochádza k veľkému obnoveniu záujmu o okultizmus, naozajstná renesancia myslenia.

Mladí ľudia si uvedomili, že sa nemusia držať tradície, že sú schopní a mali by byť schopní myslieť za seba. Ľudia sa dívajú na náboženstvo kriticky. Odmietajú prijať určité náboženstvo iba preto, že to je náboženstvo ich rodičov a prarodičov... To je to neustále hľadanie mladých aj starých. Práve vďaka tomuto hľadaniu mnohí nachádzajú kult Wicca. A výsledkom je iste radostná úľava - "Veď to je presne to čo som hľadal!".

Tradíciu Seax-Wicca založil Raymond Buckland, známy ako otec amerického čarodejníctva v roku 1973. Má saský základ a je to v skutočnosti nová organizácia čarodejníckeho kultu. Nepredstiera, že je pokračovaním, alebo opätovným vytvorením pôvodného saského náboženstva. 

Hlavnými rysmi tradície je skutočnosť, že má otvorené rituály (všetky sú publikované a dostupné), má demokratickú organizáciu, ktorá predom vylučuje egoistické cesty a mocenské hry zo strany vodcov, je možná prax v skupine, alebo samostatná práca čarodejníc a vedľa zasvätenia v skupine je možné samozasvätenie, pokiaľ si to človek praje.Skupina je vedená kňazom a (alebo) kňažkou a sám rozhoduje či bude pracovať v nebeskom šate, alebo oblečený.

Seax-Wica je zakladaná po celých Spojených štátoch a mnohých ďalších zemiach sveta Slovensko nevynímajúc. Seax-Wica bola veľmi pozorne vytvorená ako metóda dostupná každému kto sa skutočne zaujíma o čarodejníctvo a mágiu, nie len pre hŕstku vyvolených.  Dnes saská tradícia rozkvitá a rastie stálym tempom.

 

Kontakt

Seax-Wica Slovakia

seax-wica.slovakia@hotmail.sk

Vyhľadávanie

Seax-Wica Slovakia © 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode